У регіоні створено Дорожній фонд
У регіоні створено Дорожній фонд

Поділитися новиною:

У регіоні створено Дорожній фонд

Рішення про створення фонду та регіональну Програму розвитку дорожньої мережі на 2018-2020 роки ухвалили в ході XIII сесії обласної ради VII скликання.

Необхідність створити Дорожній фонд Харківської області виникла в зв’язку з тим, що з 1 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення передаються до сфери управління обласних державних адміністрацій.

«Раніше ремонтом доріг місцевого значення, як і державних, займався «Укравтодор». І саме автошляхам державного значення віддавалася перевага, а місцеві дороги фінансувалися за залишковим принципом, - пояснив директор Департаменту капітального будівництва ХОДА Сергій Жуков. - Тепер ми самостійно будемо розподіляти кошти Дорожнього фонду та вирішувати, які дороги потребують першочергового ремонту. Це дозволить нам нарешті покращити стан місцевих доріг».

За словами Сергія Жукова, у першу чергу, ремонтуватимуться дороги, які забезпечують під’їзд до опорних навчальних закладів та лікарень, соціальних і культурних об’єктів та туристичних об’єктів загальнодержавного значення.

«Також наше завдання - забезпечити проїзд від сільських територій до обласного центру та міст обласного і районного значення», - зауважив директор Департаменту капітального будівництва ХОДА.

Під час планування ремонтних робіт враховуватимуть пропозиції місцевих громад. Також громадськість залучатимуть до контролю якості робіт та ефективності використаних коштів.

Передбачається, що в 2018 році Дорожній фонд Харківської області отримає з державного бюджету субвенцію в обсязі 721,6 млн грн.

«Державна субвенція - головне джерело формування фонду. Іншими джерелами можуть бути обласний бюджет, місцеві бюджети, кошти митного експерименту та інші джерела, що не заборонені законодавством», - пояснив Сергій Жуков.

Відповідно до Програми розвитку дорожньої мережі в 2018 році 80% фонду спрямують на ремонт та утримання місцевих доріг загального користування, 20% - на комунальні дороги.

Наступні роки дії програми передбачають збільшення Дорожнього фонду: у 2019 році на ремонт і утримання місцевих та комунальних доріг розраховують спрямувати понад 1 млрд грн, у 2020-му - більш ніж 1,5 млрд грн.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Євген Зражевець, в цілому на мережу доріг наступного року буде направлено 2 мрд грн (з них -1 млн 300 тис грн – на дороги державного значення).

Web-адреса: shevchrda.gov.ua/news/id/8882 | Переглядів: 59Дата публікації: 08:36 08.12.2017
Адміністративні послуги
Центр надання адміністративних послуг при Шевченківській райдержадміністрації
Анонс подій
Подій не заплановано
Свята та події
Пошук
Посилання
 
Версія для слабо- зорих