Виїзна нарада
Виїзна нарада

Поділитися новиною:

Виїзна нарада

25 січня відбулася виїзна нарада голови райдержадміністрації Валерія Приходька щодо будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Аркадівка

У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Бондаренко, заступник голови райради Сергій Козир, головний лікар КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Шевченківського району»  Олена Сивокоз,  Аркадівський, Петрівський, Великохутірський, Новомиколаївський, Нижньобурлуцький  голови сільських рад,  керівники господарств, фермери та приватні підприємці,  які будуть входити в округ обслуговування.

Ключовими питаннями для обговорення стало створення сучасних медичних амбулаторій у рамках реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості та запровадження телемедицини.

Відкриваючи нараду, Валерій Приходько зауважив,  що «реформи в медицині назріли давно. Сьогодні, завдяки децентралізації, є нові можливості для розвитку інфраструктури, можемо робити ремонти там, де вони не проводилися десятиріччями. Але, окрім зміцнення матеріальної бази закладів охорони здоров’я, потрібно ще й налагодити роботу цієї системи так, щоб мешканці найвіддаленіших районів могли отримувати якісні послуги. Будівництво таких амбулаторій передбачає створення дорожньої інфраструктури, забезпечення службовим транспортом - щоб лікар міг швидко доїхати до хворого. Амбулаторії будуть з’єднані між собою та з районними й обласними лікарнями інтернет-мережею, завдяки чому лікарі зможуть консультуватися з колегами з багатьох питань. Також закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» містить великий мотиваційний пакет для лікарів, які сьогодні не хочуть працювати в селі».

В Шевченківському районі заплановано будівництво двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ). Визначилися з центральними округами для будівництва. Це Петропілля і Аркадівка. На сьогодні потрібно оперативно спрацювати та виготовити детальні плани територій відведених земельних ділянок. По даному округу замовником робіт є Аркадівська сільська рада, але вона не може виступити платником через фінансові обмеження, накладені рішенням суду в попередні роки.  Сільська рада зможе здійснювати фінансування таких робіт, якщо буде визначено підрядну організацію, а джерелом фінансування буде інша субвенція.

Присутні активно обговорювали  проблеми. Цікавились питаннями алгоритму будівництва амбулаторії,  майбутнім транспортним сполученням між селами округу, вартістю надання медичних послуг в амбулаторії, хто буде фінансувати в подальшому роботу АЗПСМ, чи є лікарі бажаючі  працювати в АЗПСМ, тощо.

Тому керівництво району пропонує  долучитися до співфінансування сільським радам, керівникам господарств,  фермерам та приватним підприємцям,  які будуть входити в округ обслуговування.

В результаті плідного спілкування, вирішили підтримати пропозицію та за рахунок спільних коштів профінансувати виготовлення детального плану території під будівництво амбулаторії сімейної медицини.

         

Альбом: Виїзна нарада Альбом: Виїзна нарада Альбом: Виїзна нарада Альбом: Виїзна нарада
Web-адреса: shevchrda.gov.ua/news/id/9074 | Переглядів: 84Дата публікації: 10:34 26.01.2018
Адміністративні послуги
Центр надання адміністративних послуг при Шевченківській райдержадміністрації
Анонс подій
Подій не заплановано
Свята та події
Пошук
Посилання
 
Версія для слабо- зорих