Щодо відповідальності за пропаганду комуністичного та нацистського режимів та публічне використанння їх символіки
Щодо відповідальності за пропаганду комуністичного та нацистського режимів та публічне використанння їх символіки

Поділитися новиною:

Щодо відповідальності за пропаганду комуністичного та нацистського режимів та публічне використанння їх символіки

Напередодні святкування Дня Перемоги 9 травня повідомляємо мешканцям району про відповідальність за використання забороненої законодавством України комуністичної, нацистської символіки та пропаганди тоталітарних режимів

Щодо кримінальної відповідальності за використання забороненої символіки

Стаття 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки"

Символіка комуністичного тоталітарного режиму

1.Будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР та інших союзних республік;

2. Гімн СРСР та УРСР;

3. Прапори, зображення, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга, полота та п’ятикутної зірки;

4.  Символіка комуністичної партії та її елементи;

5. Зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР;

6. Зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України;

7. Зображення гасел комуністичної партії, цитат осіб, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР.

Заборона не поширюється на випадки використання символіки:

1.На документах державних органів, прийнятих до 1991 року;

2. На документах, виданих закладами освіти та науки до 1991 року;

3.В експозиціях музеїв, тематичних виставках;

4. У творах мистецтва, створених до 2015 року:

5. У процесі наукової діяльності;

6. На оригіналах бойових знамен;

7. На державних нагородах, виданих до 2015 року;

8. На могильних спорудах;

9. Під час реконструкцій історичних подій;

10. У приватних колекціях;

11. Як об’єктів антикварної торгівлі;

Щодо адміністративної відповідальності, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за ст. 173-3 КУпАП.

Стаття 173-3. Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки

Публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення -

тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення -

тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Примітка. Положення цієї статті не застосовуються у випадках, передбачених частиною третьою статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У зв’язку з вищенаведеним звертаємося до Вас з проханням, шановні мешканці смт.Борова та Борівського району, утриматись від порушення законодавства України та громадського порядку.

Web-адреса: shevchrda.gov.ua/news/id/9554 | Переглядів: 60Дата публікації: 20:55 26.04.2018
Адміністративні послуги
Центр надання адміністративних послуг при Шевченківській райдержадміністрації
Анонс подій
Подій не заплановано
Свята та події
Пошук
Посилання
 
Версія для слабо- зорих