До уваги фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин!!!
До уваги фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин!!!

Поділитися новиною:

До уваги фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин!!!

           Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

                 Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають          за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення                обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не                допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

                   Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники         пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вони знаходяться.

                   Всі роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до          8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки           необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від                 внесеного препарату.

                 Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських  культур, які є медоносами,              потрібно проводити у фазі бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах                ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

                  Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у            народному господарстві України», забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою            боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

     а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

    б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-            заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);

     в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також — посівів сільськогосподарських культур, які                       вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

                    Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за         собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Зокрема         відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у: неповідомленні (приховуванні) або         наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; порушенні                       технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах               розселення бджіл.

                   Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і                 агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним                    законодавством.

                  Звертаю вашу увагу, для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людей і навколишнє                         середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.                Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і                 агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування                пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.

Прошу зазначену інформацію врахувати  в роботі.

 

          Управління  агропромислового розвитку Шевченківської районної державної адміністрації 

Web-адреса: shevchrda.gov.ua/news/id/9780 | Переглядів: 30Дата публікації: 10:09 13.06.2018
Адміністративні послуги
Центр надання адміністративних послуг при Шевченківській райдержадміністрації
Анонс подій
Подій не заплановано
Свята та події
Пошук
Посилання
 
Версія для слабо- зорих